Časté dotazy

Patrové postele z masivu

Dotazy k výrobkům

Jaká je stabilita palandy?

Palandy jsou stabilní díky konstrukčnímu řešení, kde používáme "stojny" 45mm x 50mm spojené dostatečným počtem čel a zábran pro stabilitu celé palandy. Pro větší jistotu zákazníka lze palandu přikotvit ke zdi pomocí tzv. roháčků a hmoždinek, které najde v kování.

Udrží palanda i dospělého?

Každá naše palanda má nosnost minimálně 150 Kg na lůžko. Je vhodná do hotelů, motelů i dalších ubytovacích služeb. Palandy dlouhodobě prodáváme dospělým na chaty, chalupy, vybavujeme například i rybářské objekty, ubytovny aj.

Je meziprostor u paland dostatečný i pro dospělého?

Meziprostor u klasických paland máme většinou mezi 80-90 cm, což je pro průměrně vysokého člověka dostatečný meziprostor. Ovšem je třeba počítat s výškou matrace, protože meziprostor se rozumí rozměr od horní hrany spodní stranice po spodní hranu horní stranice.

Příklad: meziprostor uvedený u palandy je 80 cm, zákazník má matraci 15 cm, matrace zapadne 6 cm do stranice, meziprostor se tedy zmenší o 9 cm na 71 cm. Na přání zákazníka lze za příplatek meziprostor zvětší o 10 cm nebo o 20 cm.

palandy

 

Může dojít k rozvrzání postele?

Každá dřevěná postel se může rozvrzat, protože dřevo neustále pracuje. Nejčastější příčinou vrzání postele bývá mikrovůle ve spoji mezi stojnou nohou a stranicí postele. Pokud by se vám naše postel rozvrzala, stačí obejít všechny šrouby, mírně je dotáhnout a je po vrzání. Pokud by problém dál přetrvával, můžete spoje povolit a promazat je např. voskem, svíčkou nebo také olejem ve spreji (např. silikonovým).

spoj

Je stabilnější palanda s hranoly v celku nebo rozkládací?

Není zde prakticky žádný rozdíl ve stabilitě palandy. Vždy i z logického hlediska bude stabilnější palanda s hranoly v celku, ovšem díky kvalitnímu spojení horního a spodního lůžka silným bukovými kolíky (15mm) je i rozkládací palanda velmi stabilní.

Je montáž postele složitá. Dodáváte i návod?

Montáž našich postelí a paland je jednoduchá. Pro hladký průběh doporučujeme provést montáž ve dvou lidech. Postele doručujeme částečně smontované, kdy žebřík a čela jsou v kuse, stačí tedy spojit čela stranicemi a zábranami, popřípadě nasadit horní lůžko na spodní, vložit rošt a postel je smontovaná. K montáži vám stačí plochý a křížový šroubovák, kladívko. S montáží vám pomůže i návod, který je přiložen v kování.

 

Bezpečnost

Jsou postele omyvatelné?

Díky použití vodou ředitelného laku na našich postelích lze většinu nečistot umýt vodou. Pokud si s nečistotou neporadí voda (např. lihový fix), je vhodné použít ředidlo. Ani v jednom případě neublížíte laku či barvě postele. Vodu nebo ředidlo naneste na hadřík, kterým vyleštíte znečištěné místo.

Nejsou hrany moc ostré?

Hrany na stojných hranolech, žebříku nebo schodech a jiných dílech o které by se mohlo dítě zranit zakulacujeme ručně, na takzvaném brusném koláči.

Co když děti poškrábou dřevo?

Všichni víme, co děti dokáží na palandách napáchat za škody. Od menších škrábanců po velké rýhy. Tomu se neubrání ani naše postele. Nicméně i hluboké rýhy se dají opravit tmelem, doporučujeme tento tmelkterý používáme i ve výrobě. Vodou ředitelný tmel nezapáchá, rychle zasychá a výtečně se pojí se dřevem. Po zaschnutí se nepropadá, nepraská, nevypadne a ani se nevydrolí.

Může dítě z palandy přepadnout na zem?

Má-li dítě neklidné spaní, často se v noci přemisťuje nebo má určité spánkové poruchy je zde riziko pádu. Pokud máte obavy o pád dítěte z palandy, lze po domluvě zvednout zábranu o něco výše. Popřípadě lze zakoupit u jiného obchodníka ochrannou síť.

Je součástí postele i rošt?

Ano, součástí každé naší postele v nabídce je dřevěný laťový rošt spojený textilní páskou. Na přání lze postel dodat bez roštu. Pokud si zákazník přeje můžeme upravit postel pro lamelový nebo polohovací rošt, který si zakoupil u jiného výrobce.

Je možné postel namořit?

Ano, každý náš výrobek lze namořit dle vzorníku barev na našem webu. Je potřeba myslet na to, že ne vždy se barva na sto procent shoduje se vzorkem na webu, protože obrazovka nepatrně zkresluje barvu vzorku. Barva mořidla na výrobku je chráněna dalšími dvěma vrstvy bezbarvého, vodou ředitelného laku.

 

Nákup na e-shopu

Jak probíhá platba?

 Svým zákazníkům věříme, proto  probíhá platba až na místě, při předání výrobku v hotovosti. Platby kartou nepřijímáme. Po domluvě je možné zaplatit předem na účet.

Vynesete postel až do bytu?

Naše výrobky obecně doručujeme "k prvním dveřím", po domluvě s našim řidičem na místě je možnost pomoci s vynesením postele. V akutních případech, např. když není manžel doma, nebo přebírá výrobek starší osoba, se na vynesení postele domluvíme se zákazníkem telefonicky nebo e-mailem předem.

Je možná množstevní sleva?

 Množstevní ani jiné slevy k našim výrobkům bohužel neposkytujeme.

Jaké jsou dodací lhůty?

Dodací lhůty jsou závislé na aktuálním objemu výroby, aktuální dodací lhůty najdete vždy na našem webu u každého výrobku.

Dá se objednat část palandy a zbytek dokoupit později?

Ano, je to nejlepší volba pro rodiny, které poté nemusí řešit nové spaní v případně narození dalšího potomka a rozhodně se takto dá ušetřit nemalá částka financí. Ovšem je potřeba opět počítat s tím, že dřevo oxiduje a po letech ztmavne. Nová postel tak bude mít odlišný odstín oproti té starší.

Je možné změnit délku a šířku postele a vyrobit ji na míru?

Máme dva základní rozměry délky a šířky postele. Ty jsou doporučené z hlediska stability, konstrukce, pohodlí a úspory financí (děti rostou a v případě kratších postele, je potřeba později kupovat delší postel). Při objednávce lze zvolit i jiný jakýkoliv rozměr délky a šířky postel. V takovém případě musíte počítat i s koupí nestandardního rozměru matrace.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Kontaktujte nás!